Informace z farnosti

 

* Od středy 1. července platí v Domažlicích prázdninový řád bohoslužeb: v pondělí, středu a pátek pouze mše sv. od 8.00 hod. a v úterý, čtvrtek a sobotu mše sv. od 17.15 hod.

* V sobotu 4. července se bude od 19.00 hod. ve Sborovém domě Jana Roha konat 37. ekumenické setkání Taizé.

* Letošní Svatovavřinecká pouť se bude konat ve dnech 15.-16. srpna. Naším hlavním hostem a kazatelem bude v sobotu 15.8. generální vikář Plzeňské diecéze Mons. Jakub Holík.

* P. Petr Bednář je uvolněn ze služby ve farnostech tachovského vikariátu a je ustanoven výpomocným duchovním ve farnostech Domažlice, Milavče a Poběžovice a v dalších farnostech domažlického vikariátu pod vedením pana vikáře Miroslawa Giergy s účinností od 1. července 2020.

* P. Petr Konopík, farní vikář v Domažlicích, na vlastní žádost přechází do českobudějovické diecéze na dobu 3 let s účinností od 15. července 2020. V českobudějovické diecézi bude působit ve vikariátu Pelhřimov ve funkci administrátora farnosti Nový Rychnov a ve funkci administrátora excurrendo farností Branišov – Větrný Jeníkov a Dušejov.

Letní tábor pro děti

O letních prázdninách bude pod záštitou ŘKF Domažlice probíhat letní tábor. Během tábora se budeme snažit dětem přiblížit některé texty z Bible a zprostředkovat zážitek společenství jejich vrstevníků. Okolí tábora umožňuje dětem dostatek pohybu a pobytu v přírodě.

Tábor bude ve zděné budově v Caparticích. Součástí budovy je kuchyně, WC, koupelny, společenská místnost a pokoje s kapacitou 6 až 11 lidí. Cena 1500Kč, kapacita 18. účastníků.

Letní tábor (od 1. třídy – 12let) od 2. – 7. srpna 2020!

Tábor – přihláška 2020

Vážení návštěvníci, po rozkliknutí odkazu „Mše sv. a setkání“ v horní liště těchto stránek uvidíte informace o aktuálních bohoslužbách a akcích pořádaných Římskokatolickou farností Domažlice.

Výuka náboženství 2019/20

Od 18. září začíná v Domažlicích pravidelné vyučování náboženství.

Výuka probíhá na faře (nám. Míru 136):
1. – 2. třída: středa od 13.00 hod.
3. třída: středa od 13.00 hod.

Žáci  4.-6. třídy základní školy a starší mládež se budou setkávat v pátek odpoledne – podle časových možnosti žáků

Hodiny pátečních setkání budou přizpůsobena časovým možnostem žáků.

prihlaska nabozenstvi 19_20