Informace a pozvání

Nabídka kalendářů. Od dnešní neděle je možné si objednat v arciděkanském kostele stolní kalendář na rok 2020. Z bohaté nabídky jsme pro Vás vybrali dva nejvíce oblíbené kalendáře, tj. Dědictví otců a Malá poselství Vojtěcha Kodeta. Cena kalendáře je 80,- Kč.

* V neděli 17. listopadu od 11.00 hod. bude sloužena poutní mše sv. v kapli sv. Martina v Nevolicích. Ve stejnou hodinu bude slavena poutní bohoslužba v kostele sv. Martina v Blížejově.

* V pátek 22. listopadu zveme do sociálně terapeutických dílen sv. Josefa v Kozinově ulici, kde bude probíhat výroba adventních věnců. Základní prvky k výrobě věnců budou připravené na místě, lze si přinést své ozdoby.

* Od neděle 17. listopadu bude Charita nabízet k prodeji adventní věnce v Domažlicích a od 24.11. v Poběžovicích a Meclově.

* Městská knihovna Boženy Němcové v Domažlicích zve na výstavu výrobků klientů Sociálně terapeutických dílen sv. Josefa

* Od začátku letošního adventu budou mše sv. v Meclově slouženy každou neděli od 8.00 hod.

* V minulém týdnu jsme si připomněli třicáté výročí svatořečení svaté Anežky Přemyslovny a v Římě se konala národní pouť. Pojďme společně zavzpomínat ve čtvrtek 21. 11. od 18 hod na slavný den 12. 11. 1989 na faru,  kde společně shlédneme dnes už historický záznam mše svaté ze svatořečení svaté Anežky České. Zve P. Petr Konopík

Výuka náboženství 2019/20

Od 18. září začíná v Domažlicích pravidelné vyučování náboženství.

Výuka probíhá na faře (nám. Míru 136):
1. – 2. třída: středa od 13.00 hod.
3. třída: středa od 13.00 hod.

Žáci  4.-6. třídy základní školy a starší mládež se budou setkávat v pátek odpoledne – podle časových možnosti žáků

Hodiny pátečních setkání budou přizpůsobena časovým možnostem žáků.

prihlaska nabozenstvi 19_20

Konference připomene 80. výročí vlasteneckého kázání Mons. Bohumila Staška u sv. Vavřince

Plzeňské biskupství a Západočeská univerzita v Plzni pořádají 16. října 2019 konferenci s názvem „Národní identita ve sjednocené Evropě“, u příležitosti 80. výročí vlasteneckého kázání Mons. Bohumila Staška u svatého Vavřince u Domažlic (13. srpna 1939). Na konferenci vystoupí řada významných hostů. Vstup volný.

9.30    Zahájení – plzeňský biskup Tomáš Holub a rektor ZČU Miroslav Holeček
9.45    Stanislav Balík: Staškovo pojetí národa a vlasti v dnešním pohledu
10.15    Diskuse
10.30    Tomáš Machula: Vztah k národu v kontextu ordo caritatis