Aktuálně

 Každý čtvrtek v době postní bude od 7.00 hod. sloužena v arciděkanském kostele ranní mše sv. S nabídkou účasti na této bohoslužbě se obracíme především na ty, kdo kvůli zaměstnání, škole nebo dalším povinnostem se nemohou zúčastnit mše od 8.00 hod.

Každý pátek od 16.30 hod. zveme do křížové chodby klášterního kostela na pobožnost křížové cesty. Křížová cesta zaměřená na děti a mládež proběhne v pátek 3.března a vikariátní pobožnost křížové cesty se bude konat v sobotu 1. dubna od 14.00 hod. na Tanaberku.

V kostele najdete k vyzvednutí kasičky pro postní almužnu. Do těchto kasiček se mohou ukládat peněžní dary, které vzniknou v důsledku dobrovolného půstu nebo zřeknutí se pro dobu postní jiných příjemnosti. Biskup Tomáš si přeje, aby jejich výtěžek byl použit na podporu charitativních činností, pro které se jednotlivé farnosti rozhodnou.

Další informace:

 Příprava na přijetí svátosti manželství, pro páry plánující uzavřít církevní sňatek v roce 2023 se bude konat 5.3,12.3 a 19.3. od 15.00 hod, na domažlické faře.

V letošním roce na den 19. března připadá 4. neděle postní – neděle radosti, s růžovou liturgickou barvou. Z tohoto důvodu (neděle doby postní mají vždy přednost v liturgickém kalendáři) slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie je přenesená na pondělí 20. března. Mše sv. se budou konat od 8.00 a od 17.15 hod.

Během pandemie a s ní spojeného omezení možnosti pravidelných setkání a omezení počtu účastníků bohoslužeb, vypršelo funkční období Pastorační rady domažlické farnosti. Na svém posledním setkání tzv. farní rada se shodla na vyhlášení voleb do nové rady. V příštím čísle Farních listů připomeneme pravidla voleb, základní charakteristiku Pastorační rady a bude ohlášen termín voleb. Všem dosavadním členům Pastorační rady farnosti děkujeme za jejich službu.

V neděli 26.2. ve 12.00 hod. na webových stránkách plzeňské diecéze bude spolu s pastýřským listem biskupa Tomáše Holuba zveřejněná diecézní směrnice „Proces rozlišování možnosti přijímání svátostí manžely žijícími v neregulérním svazku za doprovázení diecézního biskupa a misionářů milosrdenství“.

Zde pak bude tato směrnice spolu s dalšími texty a informacemi trvale a veřejně přístupná na adrese: www.bip.cz/milosrdenstviprorozvedene.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je farar. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.