Informace a pozvání

* Necelý měsíc zbývá ke kněžskému svěcení jáhna Tomáše Kadlece. V předvečer svěcení, v pátek 18. června od 19.30 hod. zveme do arciděkanského kostela na nešpory, kterým bude předsedat mons. Emil Soukup a kázat bude P. Pavel Fořt. V sobotu 19. června se v plzeňské katedrále bude konat od 10.30 hod. kněžské svěcení. Z důvodu hygienických opatření bude povolený počet věřících upřesněn. Svoji primiční mši svatou bude P. Tomáš Kadlec sloužit v Domažlicích v neděli 20. června od 15.00 hod.

 

Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.primice.cz

* V úterý 25.5. se koná pouť kněží plzeňské diecéze na Chlum sv. Máří. Tento den nebude v Domažlicích sloužena ranní mše sv. od 8.00 hod.

* V neděli 30.5. zveme na poutní mše sv. v Chrastavicích – od 11.00 hod. a u Dobré Vody (u Draženova) – od 11.00 a 14.00 hod. (s májovou pobožnosti).

* Z důvodu slavnostního otevírání plzeňské katedrály sv. Bartoloměje, bude mše sv. v Luženicích sloužena výjimečně ne ve středu, ale ve čtvrtek od 18.15 hod.

* Na neděli 6. června připadá slavnost Těla a Krve Páně – Boží Tělo. Letos se opět nebude konat tradiční průvod k oltářům na náměstí. Na konci mše sv. bude následovat adorace Nejsvětější svátosti a požehnání městu a farnosti. 

6. června nebude složena mše sv. v Mutěníně.

Otevření plzeňské katedrály a diecézní pouť

Katedrála sv. Bartoloměje po třech letech otevře své brány veřejnosti. Program k jejímu otevření od 2. do 6. června nabídne koncert varhaníků tří katedrál, Plzeňské filharmonie nebo opery Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Celý červen bude na plzeňském náměstí Republiky instalována výstava s názvem Srdce města, srdce diecéze, mapující historii i současnost katedrály. Projekčně stojí za největší revitalizací v posledních sto letech architektonický Atelier Soukup, Opl, Švehla. Podrobný program doprovodných akcí k otevření katedrály najdete na www.bip.cz

Letošní diecézní pouť se bude konat v sobotu 5. června a z důvodu protiepidemických opatření se ji budou moci zúčastnit jen zástupci jednotlivých farností diecéze.

Baldovská pouť

CB klub Domažlice, z.s. a Římskokatolická farnost Domažlice zvou širokou veřejnost na Den otevřených dveří CB klubu Domažlice a na Baldovskou pouť v sobotu 29.5.2021.

Den otevřených dveří s doprovodným programem pro děti proběhne od 11.00 do 15.00 hod. Na programu je ukázka radioamatérského vysílání, možnost vyzkoušení spojení, příležitost přihlásit se do radioamatérského kroužku a další hry a zajímavosti pro děti.

Poutní mše sv. u kapličky Nejsvětější Trojice bude sloužena od 16.00 hod.

Pro všechny přítomné bude připraveno občerstvení ve stánku „Za kalichem“.

V sobotu 29.5. nebude  sloužena večerní mše sv. v klášterním kostele.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je farar. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.