Jáhenské svěcení Tomáše Kadlece

V sobotu 29. srpna prožije naše farní společenství významnou událost – jeden z nás, bohoslovec Tomáš Kadlec, bude vysvěcen na jáhna. Jedná se o výjimečnou událost v životě farnosti, týkající se nejen samotného kandidáta k přijetí svátosti kněžství, ale je požehnáním pro všechny, kdo ho doprovázeli na cestě povolání a pro celou místní církev.

Proto Vás srdečně zveme na večerní modlitbu – vigilii v předvečer jáhenského svěcení. V pátek 28. srpna od 20.00 hod. se budeme modlit v arciděkanském kostele nejen za Tomáše, aby dobře konal svou jáhenskou a následně kněžskou službu, ale i za sebe navzájem, abychom byli věrni závazkům vyplývajícím ze svátosti křtu. Homilii při této vigilii přednese P. Pavel Petrašovský z katedrální farnosti v Plzni.

V sobotu proběhne samotné jáhenské svěcení. Od 9.00 hodin začne v arciděkanském kostele zkouška liturgické služby. Kněží, jáhni a ministranti se připraví na faře na nám. Míru 136. Pro parkování lze využít parkovací místa na náměstí (placené). Kněží si přivezou svoje alby, jáhni si přivezou alby a bílé dalmatiky.

V 10.30 vyjde z fary liturgický průvod do kostela. Do tohoto průvodu jsou také zváni farníci v chodských krojích. V kostele bude část míst k sezení rezervována: pro rodinu, koncelebrující kněze a pro věřící v krojích.

Po mši svaté nově vysvěcený jáhen a jeho rodina zvou k přátelskému setkání a pohoštění, které bude připraveno v prostorách MKS Domažlice, naproti kostelu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je farar. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.