Informace z farnosti

* První zpověď pro děti proběhne v pátek 26. června od 18.00 hodin v arciděkanském kostele. Zároveň se nabízí příležitost ke zpovědi pro rodiče a sourozence těchto dětí.

* V neděli 28. června budou v Domažlicích slouženy mše sv. v následujících hodinách: od 8.00 v arciděkanském kostele, od 10.00 na Vavřinečku a od 18.00 v klášterním kostele. (nebude mše sv. od 9.30 v AK)

Srdečně zveme na mši sv. od 10.00 hodin na Vavřineček. Během této mše sv. bude udělováno dětem první svaté přijímání, dále poděkujeme Bohu za celý školní rok a předáme dětem vysvědčení a pamětní listy za účast v hodinách náboženství. Bude to také příležitost k poděkování P. Petru Konopíkovi, který k 15.7. končí působení v domažlické farnosti.

Po mši svaté bude setkání pokračovat při malém občerstvení. Farnost zajistí nápoje a gril, sladké a slané občerstvení bude vítáno.

* V úterý 30.6. oslaví 81. narozeniny Mons. Emil Soukup. Přejeme mu hojnost Božího požehnání a děkujeme za jeho službu v domažlické a poběžovické farnosti.

* Od středy 1. července platí v Domažlicích prázdninový řád bohoslužeb: v pondělí, středu a pátek pouze mše sv. od 8.00 hod. a v úterý, čtvrtek a sobotu mše sv. od 18.00 hod.

* V sobotu 4. července se bude od 19.00 hod. ve Sborovém domě Jana Roha konat 37. ekumenické setkání Taizé.

* Letošní Svatovavřinecká pouť se bude konat ve dnech 15.-16. srpna. Naším hlavním hostem a kazatelem bude v sobotu 15.8. generální vikář Plzeňské diecéze Mons. Jakub Holík.

* P. Petr Bednář je uvolněn ze služby ve farnostech tachovského vikariátu a je ustanoven výpomocným duchovním ve farnostech Domažlice, Milavče a Poběžovice a v dalších farnostech domažlického vikariátu pod vedením pana vikáře Miroslawa Giergy s účinností od 1. července 2020.

* P. Petr Konopík, farní vikář v Domažlicích, na vlastní žádost přechází do českobudějovické diecéze na dobu 3 let s účinností od 15. července 2020. V českobudějovické diecézi bude působit ve vikariátu Pelhřimov ve funkci administrátora farnosti Nový Rychnov a ve funkci administrátora excurrendo farností Branišov – Větrný Jeníkov a Dušejov.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je farar. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.