Advent a Vánoce v domažlické farnosti

Roráty. Srdečně zveme na roráty každý čtvrtek ráno od 7.00 hod a každý pátek večer od 17.15 hod. do klášterního kostela (ve čtvrtek nebude sloužena mše od 8.00 hod. v arciděkanském kostele). Prosíme děti, aby si na mši přinesly lampiony.

Žehnání adventních věnců se bude konat o první adventní neděli při všech bohoslužbách.

Od první adventní neděle budou pravidelně slouženy mše sv. v Meclově – každou neděli od 8.00 hod.

3.12. V úterý 3. prosince od 15.00 hod. bude sloužena mše sv. v penzionu. a 10. prosince od 15.10 v kapli domažlické nemocnice

8.12. Na setkání se sv. Mikulášem zveme všechny děti v neděli 8. prosince. Setkání se bude konat po mši sv. od 9.30 hod.

15. 12. Neděle radosti. Třetí adventní neděle nám připomíná, že příchod Páně je blízko, a proto je nazývána „nedělí radosti“ („Gaudete“). Liturgická barva této neděle je růžová. Zveme farníky, aby se symbolicky podíleli na slavení této radostné neděle oblečením něčeho růžového. Po mši sv. od 9.30 všechny zveme k tradičnímu focení před kostelem.
Odpoledne, od 15.00 hod. zveme na Baldov ke kapličce Nejsvětější Trojice, kde připravujeme Adventní radostné setkání. Během půlhodinky zazpíváme adventní písně, vyslechneme vhodné zamyšlení a najdeme si čas a prostor pro srdečné povídání a občerstvení. Za příznivého počasí bude příležitost k opékání klobás. Na Baldov se lze vydat společně s ostatními tzv. sochařskou stezkou. Sraz u Tří vrb ve 14.30. V případě špatného počasí se setkání uskuteční na Baldově v prostorách CB klubu Domažlice.

16. 12. V pondělí po třetí adventní neděli nabízíme příležitost k přijetí svátosti smíření. v arciděkanském kostele od 17.15 do 19.00 hod..

19. 12. Koncert. XXVII. Chodský vánoční koncert se uskuteční ve čtvrtek 19. prosince od 18.00 hod. v arciděkanském kostele – vystoupí Chodský soubor Mrákov.

23. 12. V pondělí 23. prosince zveme k podiu na domažlickém náměstí, kde od 17.00 hod. děti uvedou scénku s názvem VÁNOČNÍ PŘÍBĚH aneb „Ježíškova babička vypravuje…“

***

* Na štědrý den 24.12 od 16.30 hod. bude v arciděkanském kostele sloužena první vánoční mše sv., při které bude do betléma uložena soška nově narozeného Ježíška. Mše sv. bude sloužena za požehnání pro všechny rodiny.

* Vánoce v Třebnicích: 25.12.2019
13.30 – otevření kostela
14.00 – společné zpívání koled
14.30 – mše sv.

* 26.12 od 19.00 hod. zazní v arciděkanském kostele Česká mše vánoční od J.J. Ryby v podání Čerchovanu a hostů.

* V pátek 27.12 na svátek sv. Jana se bude konat při večerní mši sv. v klášterním kostele žehnání vína. Svatojanská degustace je naplánována od 19.00  hod. ve sklípku na faře.

* Na Rybovu Českou mši vánoční zveme také na Horu sv. Václava – v sobotu 28. prosince od 14.00 hod.

* Na zpívání koled spolu s dětmi u betléma v klášterním kostele a následné žehnání dětem a těhotným maminkám zveme v sobotu od 16.30 hodin.

* Mše sv. na konec roku bude sloužena 31.12 od 15.00 hod. v arciděkanském kostele. Večerní mše sv. na Nový rok bude od 17.00 hod.

* V sobotu 4. ledna od 13.00 proběhne slavnostní zahájení Třikrálové sbírky v Domažlicích. O týden později, v sobotu 11. ledna bude zahájena sbírka v Poběžovicích.