Pozvání na Svatovavřineckou pouť

V letošním roce si připomínáme 80. výročí od slavné Svatovavřinecké pouti roku 1939, která se na základě kázání tehdejšího vyšehradského kanovníka Mons. Bohumila Staška stala spontánním manifestem českého národa proti nacistické okupační moci. Pozvání na mši svatou v sobotu 10. srpna 2019 přijal arcibiskup pražský a primas český kardinál Dominik Duka OP, který bude hlavním celebrantem a plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub, který bude při této bohoslužbě kázat.

Spolu s nimi budou koncelebrovat další biskupové: emeritní biskup plzeňský Mons. František Radkovský, litoměřický biskup Mons. Jan Baxant, apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko, pomocný biskup pražský Mons. Zdenek Wassarbauer a řezenský diecézní biskup Mons. Rodolf Voderholzer.

Sobotní bohoslužbu z Vavřinečku bude živě přenášet ČT 2.

Nedělní bohoslužba na Veselé Hoře bude také spojená s oslavou 80. výročí a to díky přítomnosti Mons. Emila Soukupa, který letos slaví 80. narozeniny. Mons. Emil Soukup prožil v Domažlicích 16 let svého kněžského života, a nyní, po odchodu do důchodu, bude zde sloužit jako výpomocný duchovní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je farar. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.