Únor v domažlické farnosti

31.1. Setkání před poutí do Izraele. Na poslední lednový večer 31.1. od 18.00 hod. zveme do farního sálu účastníky letošního poutního zájezdu do Izraele. Informační setkání povede Irena Hendrychová z Cestovní kanceláře Palomino, která zájezd pořádá.

2.2. Hromnice. 2. února slavíme svátek Uvedení Páně do chrámu, lidově Hromnice. tento den se žehnají při bohoslužbách svíce. Po tomto svátku bude z kostelů odstraněna veškerá vánoční výzdoba.

3.2. K ekumenické modlitbě se zpěvy Taize zveme do sborového domu CČE v Domažlicích v sobotu 3. února od 19.00 hod.

4.2. Svatoblažejské požehnání. 3. února vzpomínáme v liturgii sv. Blažeje, biskupa a mučedníka. Svatoblažejské požehnání, při kterém prosíme, aby „nás Bůh chránil od bolestí krčních a všeho jiného zla“, bude udělováno na konci všech bohoslužeb v neděli 4. února.

9.2. Udělování svátosti nemocných. Na den památky Panny Marie Lurdské (11. února) slaví katolická církev Světový den nemocných. Už v pátek 9. února od 8.00 hod. bude při mši sv. od 8.00 hod. v arciděkanském kostele udělována svátost nemocných.
Pomazání nemocných „není svátostí jen pro ty, kdo se ocitli v krajním ohrožení života. Proto je příhodná doba pro její přijetí jistě už tehdy, když věřící začíná být v nebezpečí smrti pro nemoc nebo stáří“. Jestliže nemocný, který přijal pomazání, znovu nabude zdraví, může v případě další těžké nemoci tuto svátost znovu přijmout. Během téže nemoci lze svátost opakovat, jestliže nastane zhoršení. Je vhodné přijmout pomazání nemocných před těžkým chirurgickým zákrokem. Totéž platí u starých osob, jejichž slabosti stále přibývá (Apoštolská konstituce „Sacram unctionem infirmorum“).
V obřadech pomazání nemocných se dodává: Starým lidem, jejichž síly značně ochabují, je možno udělit svátost pomazání nemocných, i když není vidět nějakou nebezpečnou nemoc.
Mše sv. za nemocné bude sloužena v úterý 13. února od 8.00 hod.

11.2. Dětský maškarní ples. Všechny děti zveme na maškarní ples na faře, v neděli 11. února od 15.00 do 17.00 hod.

13.2. Mše sv. v nemocnici. Mše sv. za nemocné a za personál nemocnice bude sloužena v úterý 13. února od 15.10 hod. v kapli domažlické nemocnice.

14.2. Popeleční středa. Ve středu 14. února začíná doba postní. Během bohoslužeb se koná svěcení popela, kterým jsou označováni věřící uznávající svou hříšnost a vyjadřující tím ochotu plnit pokání. Popeleční středa je v katolické církvi dnem přísného postu (půst od zdrženlivosti masa a půst „újmy“ – jen jednou za den úplné nasycení).
Popelec v neděli bude také udělován po každé mši svaté na první neděli postní doby 18.2.

Během celé postní doby budou ranní mše sv. ve čtvrtek slouženy od 7.00 hod.

Pobožnosti křížové cesty se budou konat každý pátek v křížové chodbě kláštera od 16.30 hod. Děti pozveme na křížovou cestu v pátek 2. března. Na Květnou neděli (25.března) zveme k účasti na pobožností Křížové cesty v Dobré Vodě u Draženova – začátek pobožnosti od 14.00 hod.

27.2. Kněžský den. V úterý 27. února se koná v Plzni setkání kněží a biskupů plzeňské diecéze, tzv. kněžský den. Přáním otce biskupa Tomáše je, aby se tohoto setkání zúčastnili všichni kněží už od 9.30 hod. Proto tento den, výjimečně, nebude sloužena ranní mše sv..

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je farar. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.