Advent v domažlické farnosti

Roráty. Srdečně zveme na roráty každý čtvrtek ráno od 7.00 hod do arciděkanského kostela a každý pátek večer od 17.15 hod. do klášterního kostela (ve čtvrtek nebude sloužena mše od 8.00 hod.) Na páteční mši zveme zvláště děti a prosíme, aby si přinesly lampiony.

10.12. V neděli 10. prosince budou hosty naší farnosti bohoslovci z pražského semináře spolu se svým spirituálem Mons. Josefem Žákem. Zúčastní se mše sv. od 9.30 hod. a následně – po setkání se sv. Mikulášem – bude pokračovat setkání s bohoslovci na faře.

12.12. Nemocnice. Mše svatá za nemocné a za personál domažlické nemocnice bude sloužena v tamější kapli v úterý  12. prosince od 15.10 hod.

17. 12. Neděle radosti. Třetí adventní neděle nám připomíná, že příchod Páně je blízko, a proto je nazývána „nedělí radosti“ („Gaudete“). Liturgická barva této neděle je růžová. Zveme farníky, aby se symbolicky podíleli na slavení této radostné neděle oblečením něčeho růžového. Po mši sv. od 9.30 všechny zveme k tradičnímu focení před kostelem.

Odpoledne, od 16.00 hod. zveme na Baldov ke kapličce Nejsvětější Trojice, kde připravujeme Adventní radostné setkání. Během půlhodinky zazpíváme adventní písně, vyslechneme vhodné zamyšlení a najdeme si čas a prostor pro srdečné povídání a občerstvení. Za příznivého počasí bude příležitost k opékání klobás. Na Baldov se lze  vydat společně s ostatními tzv. sochařskou stezkou. Sraz u Tří vrb v 15.30. Děti vezmou s sebou lucerničky. V případě špatného počasí se setkání uskuteční na Baldově v prostorách CB klubu Domažlice.

18. 12. Kající pobožnost. V pondělí po třetí adventní neděli zveme na kající pobožnost a přijetí svátosti smíření, kterou budou udělovat pozvaní kněží domažlického vikariátu. Začátek bohoslužby je od 17.15 hod. v arciděkanském kostele.

19.12. Mše sv. v Nevolicích bude sloužena v úterý 19. prosince od 18.15 hod.

20.12. Úklid kostela. O pomoc při předvánočním úklidu kostela prosíme ve středu 20.prosince po ranní mši sv.

21. 12. Koncert. XXV. Chodský vánoční koncert se uskuteční ve čtvrtek 21. prosince od 18.00 hod. v arciděkanském kostele – vystoupí Chodský soubor Mrákov a Dětský chodský soubor Mráček.

24. 12. V letošním roce 4. neděle adventní připadá na 24. prosince. Je to poslední neděle před Slavností Narození Páně (25. prosince) Dopolední mše sv. od 8.00 a 9.30 hod. budou slouženy podle formuláře této neděle. Večer 24. prosince začíná tzv. vigilie následující slavnosti, proto už mší svatou začíná oslava Vánoc.

Srdečně zveme na náměstí, kde od 16.00 hod. uvedou děti příběh s názvem Zkouška andělské dospělosti a potom od 16.30 hod. bude sloužena Vánoční mše sv., na kterou zveme především rodiče s dětmi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je farar. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.